Saturday , April 21 2018

Shqipëri-Izrael/ “Blindohet” stadiumi i Elbasanit, policia merr nën kontroll impiantin (Foto)

Lajmi se ndeshja Shqipëri-Izrael do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena”, ka bërë që forca të shumta të policisë së Elbasanit të marrin në ruajtje stadiumin.
Siç vihet re edhe nga fotot e bëra nga stafi jonë, në çdo hyrje tw stadiumit ka policë në shërbim, ndërkohë që brenda tij janë edhe forca të tjera rendi.
Frika nga ndonjë sulm dhe për çështje sigurie ka bërë që të merren masa shumë ditë para kësaj sfide.

 

Nëpër të gjithë perimetrin e stadiumit qëndrojnë forca policore si edhe një furgon, të cilat nuk lejojnë hyrjen në stadium të asnjë personi të papautorizuar.

15033860_1394998540530306_967252811_o 15034085_1394998513863642_1785014761_o 15045386_1394998360530324_1968925494_o 14971664_1394998367196990_1333990823_o

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: