Thursday , May 24 2018
Loading...
Loading...

Sondazhi/ Ja sa deputetë marrin partitë në qarkun e Elbasanit

Sipas sondazhit të IPR Marketing dhe Ora News, në qarkun e Elbasanit Partia Socialiste merr 49.5% të votave duke dalë forcë e parë.

Pas saj PD merr 29.5% të votave kurse LSI me 10% të votave.

PDIU renditet në vend të katërt me 5.5% të votave dhe LIBRA me 3% të votave.

Pra, PS merr 7 mandate deputetësh, PD 4 mandate, LSI 1-2 mandate dhe PDIU e LIBRA secila 0-1 mandat.

 
Loading...

Nje koment

  1. Libra do marri vetem urrejtjen e qytetarve Elbasanas. Nje plehre si Blushi vetem kaq vend ka ne qytetarine tone.

Leave a Reply

Your email address will not be published.