Monday , May 28 2018
Loading...

Arkivat e tag-eve: 118 të arrestuar nga “HDP”-ja pas sulmeve në Stamboll

118 të arrestuar nga “HDP”-ja pas sulmeve në Stamboll

Autoritetet turke kanë arrestuar 118 zyrtarë të Partisë Demokratike Popullore (HDP) në opozitë, gjatë operacioneve të zhvilluara nga ekipet policore antiterrorizëm në 5 provinca të vendit, si pjesë e hetimit mbi sulmet vdekjeprurëse të së shtunës në Stamboll. Drejtues provincialë dhe të degëve të qarqeve të HDP-së janë prangosur në …

Lexo më shumë »