Sunday , April 22 2018

Arkivat e tag-eve: 29-Nëntori

29-Nëntori, Rama-Meta homazhe në Varrezat e Dëshmorëve

Shqipëria kremton sot, më 29 Nëntor ditën e Çlirimit. Kryeministri Edi Rama, kreun e kuvendit, Ilir Meta, ministra të kabinetit si dhe kryebashkiakun Erion Veliaj, kanë zhvilluar homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve për të përkujtuar kujtimin e dëshmorëve të rënë në luftën antifashiste Nacional-Çlirimtare. Në homazhe ka marrë pjesë edhe …

Lexo më shumë »