Friday , April 20 2018

Turqia tronditet sërish, kamikazët sulmojnë drejtorinë e policisë në Gaziantep

Disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar përpara një stacioni policie në Gaziantep, qytet në juglindje të Turqisë, pranë kufirit me Sirinë.

Lajmi bëhet i ditur nga agjencia e lajmeve “Dogan”, sipas të cilës një atentator i dyshuar, është vrarë ndërsa përpiqej të hynte në komisariat.

Dyshohet se agresori ka tentuar të hedhë veten në erë. Ndërkohë që një agjent i policisë ka mbetur i plagosur, ndërsa një tjetër atentator është në arrati.

Në vendin e ngjarjes u dërguan menjëherë përforcime, në mesin e të cilëve edhe ekipe të forcave të ndërhyrjes së shpejtë, si dhe punonjës të shëndetësisë.

Në zonë vazhdon operacioni për kapjen e terroristit apo të terroristëve të tjerë, që arritën të arratisen nga vendi i ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: