Friday , April 20 2018

U kap me 863 mijë euro në Elbasan, krimet e rënda: Burg për Orest Sotën

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar të martën vlerësimin e masës së sigurisë për Orest Sotën.

Prokurorët e Krimeve të Rënda ia kanë kërkuar dosjen e Sotës Prokurorisë së Elbasanit, e cila mori në administrim çështjen pas arrestimit të Sotës.

Më parë Gjykata e Elbasanit kishte vendosur “arrest me burg” për 25-vjeçarin, i cili u arrestua në fillim të muajit në posedim të 860 mijë eurove para kesh dhe dy patentave të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: