Thursday , February 22 2018

Vazhdojnë përleshjet e demonstruesve dhe policëve në Hamburg

Në Hamburg po vazhdojë protestat kundër mbajtjes së samitit G20, ndërsa protestuesit kanë hedhur mbi veturat e policisë koktej me mollotov.

“Në rrjedhë është operacioni kundre individëve të dhunshëm, të cilët kanë hedhur koktej mollotovi dhe kanë hapur zjarr ndaj patrullave policore në afërsi të rrethit Alton në Hamburg”, ka bërë të ditur policia federale në Twitter, transmeton AFP.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: