Monday , March 19 2018

Ventura: Takimi me Shqipërinë më i rëndësishëm se me Spanjën

Giampero Ventura, trajneri italian ka folur pas sfidës së mbrëmshme kundër Gjermanisë.

Italianët dhe gjermanët barazuan pa gola në një ndeshje miqësore, e cila u karakterizua më shumë me mbrojtje të forta.

Ventura ka thënë se Italia po e konsideron më të rëndësishme ndeshjen kundër Shqipërisë se sa me Spanjën, transmeton Telegrafi.

“Ende është larg ndeshja me Spanjën. Më e rëndësishme është përballja e radhës ndaj Shqipërisë”, ka thënë ndër të tjerash Ventura.

Kujtojmë se Italia dhe Shqipëria do të luajnë më 24 mars të vitit të ardhshëm. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: