Sunday , April 22 2018

Me vetëm katër përbërës natyralë luftoni sëmundjen e artritit

Njerëzit që vuajnë nga artriti e dinë sa e vështirë është të jetuarit me këtë sëmundje, ndërsa dhimbjet shtohen. Ndaj në ndihmë ju vjen një nga pijet me përbërës natyral që do t’u ndihmojë në lehtësimin e dhimbjeve, nëse e konsumoni çdo mëngjes.

Ekspertët e shëndetit e kanë cilësuar këtë pije të pasur me vlera ushqyese dhe përbërës që mund të luftojnë sëmundjet.

Ja sesi mund të përgatisni pijen, për ta konsumuar çdo mëngjes.

Qëroni ½ rrënjë xhenxhefili dhe ½ rrënjë të Shafranit të Indisë. Merrni një molle dhe hiqeni pjesen e brendshme te mollës. Prisni të gjithë përbërësit( 3-4 karrota dhe 1 mollë) në copa të vogla. Vendosini në shtrydhëse dhe shtrydhini mirë deri sa të formohet një masë homogjene. Më pas hidheni në gotë dhe shtoni pak ujë nëse është shumë e trashë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: