Friday , April 20 2018

Vetitë e mrekullueshme të panxharit dhe 12 problemet shëndetësore që kuron

Panxhari dhe lëngu i tij janë një nga mrekullitë e natyrës. Ai është i pasur me vlera të pafundme ushqyese, me vitamina dhe minerale si zink, betainë, jod, natrium, kalcium, nitrate natyrore, etj.

Ja 12 vetitë më të mira të panxharit dhe lëngut të tij:

 • Përmirëson qarkullimin e gjakut.
 • Detoksifikon mëlçinë
 • Trajton simptomat e menopauzës.
 • Trajton çrregullimet menstruale.
 • Parandalon kancerin.
 • Ul tensionin e lartë të gjakut.
 • Ka veti anti-inflamatore, rrit sistemin imunitar.
 • Trajton kapsllëkun
 • Trajton aneminë dhe mungesën e hekurit në trup.
 • Përmirëson shëndetin e lëkurës.
 • Parandalon sëmundjet mendore dhe neurologjike.
 • Parandalon anomalitë kongjentiale. Është shumë i rekomandueshëm për gratë shtatzëna.  / Burimi: Choose Healthy Life/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: