Saturday , October 24 2020
Foto Arkiva

Konflikt në Elbasan, 3 persona përfundojnë në spital. Policia identifikon autorët

Sherŗ mes disa të rinjve në Elbasan në lagjen “Haxhias”. Siç raporton gazetari Aldo Kozarja për ABC News, nga ĸonflikti kanë përfunduar në spital 3 prej të rinjve. Të rinjtë janë ĸonfliktuar për motive ende të paqarta ndërsa policia ka rrethuar vendin e ngjarjes dhe po punon për identifikimin e të rinjve të tjerë të cilët janë larguar menjëherë pas konfliktit.  Në vendin e ngjarjes shihet dhe një mjet i cili si pasojë e sherrit është dëmtuar.

Njoftimi i policisë:

Në lagjen “Haxhias”, Elbasan, në ambientet e brendshme të një lokali në rrethana ende të paqarta janë goditur me mjete të forta shtetasit E.B., 24 vjeç, dhe E.B., 21 vjeç, banues në Elbasan, të cilët janë transportuar në Spitalin Rajonal Elbasan, për ndihmë mjeksore. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Nga veprimet e shpejta është bërë e mundur identifikimi i autorëve ku vijon puna për kapjen e tyre. /abcnews/