Tuesday , October 27 2020

“Adoleshente përjetë”; Aurela Gaçe feston datëlindjen, nuk do e besoni sa vjeç mbush këngëtarja sot

Një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, Aurela Gaçe feston ditën e sotme datëlindjen. Prej vitesh në skenën shqiptare, Gaçe ka numëruar suksese të shumta dhe mbetet një nga zërat më të veçantë në artin vendas. E njohur për energjinë e saj në skenë artistja i ka habitur të gjithë duke treguar se sot mbush 46 vjeç.

Me anë të një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ ajo shprehu emocionet dhe përjetimet, teksa e mbylli statusin e saj duke treguar se do të ngelet përjetë një adoleshente.

“Sot ,46 .

Dikur, në çdo Tetor te ri, i vendosja vetes disa pikësynime .

Tani ,jo më!

E vetmja gjë që dua është te jem shumë gjatë për të jetuar e gëzuar jetën prane vajzave te mija, ti shoh teksa rriten e të jem aty për to ashtu si prindërit e mi akoma janë per mua….

Te jem pranë familjes time e te vazhdoj të jap tek ju dhuratën me te cilën me pajisi Zoti , këngën, muzikën.

Ky nuk eshte pikësynim. Kjo eshte dëshire.

Rritet njeriu e fillon mendon e përjeton ndryshe.

Prandaj i thone “çdo gjë vjen me moshë” ,tani vonë e kam kuptuar .

Adoleshente përjete”, shkruan Aurela. /Descript.al/