Monday , April 19 2021
FOTO ARKIVA

“Paralizohet” trafiku në tunelin Tiranë-Elbasan. Përplasen fort dy makina, ka te lenduar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në afërsi të tunelit Tiranë-Elbasan.  “Panorama” mëson se dy automjete janë përplasur fort me njëra-tjetrën dhe për pasojë kanë pësuar dëmtime të rënda.  Drejtuesit e automjeteve kanë mbetur të plagosur si pasojë e aksidentit, i cili bëri të bllokohet edhe trafiku në drejtimin Tiranë-Elbasan.

Fatmirësisht gjendja e të plagosurve paraqitet jashtë rrezikut për jetën dhe po dërgohen në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Me date 24.12.2020, rreth orës  12:10, në afërsi të tunelit e rrugës Tiranë-Elbasan, janë përfshirë në përplasje dy mjete. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar të dy  drejtuesit e mjeteve, të cilët po dërgohen në spital, jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.