Sunday , April 18 2021

Arsyeja e trishtë pse princ Harry dhe Meghan s’do ta përdorin më Instagramin e tyre me 10 milionë ndjekës

Mos prisni që Princi Harry dhe Meghan Markle të kthehen në rrjetet sociale. Çifti mbretëror njoftuan vendimin për të lënë rolet e tyre si anëtarë të familjes mbretërore në Instagram dhe vazhduan të përdorin llogarinë e tyre zyrtare, Sussex Royal. Ndërsa në mars të vitit 2020, ata postuan një mesazh lamtumire.

“Siç mund ta ndiejmë të gjithë, bota në këtë moment duket jashtëzakonisht e brishtë”, mbishkruan ata postimin. “Megjithatë ne jemi të sigurt se çdo qenie njerëzore ka potencialin dhe mundësinë për të bërë një ndryshim – siç shihet tani në të gjithë globin, në familjet tona, komunitetet tona dhe ata në vijën e frontit – së bashku mund të ngremë njëri-tjetrin lart për të kuptuar plotësinë të atij premtimi”.

Së fundmi, një burim i afërt me familjen mbretërore bëri të ditur për The Times of London se është “shumë e vështirë” që Meghan dhe Harry të rikthehen në internet për shkak të “urrejtjes” që ata kanë marrë. Në tetor të vitit 2020, Meghan ndau përvojën e saj me bulizmin kibernetik që kishte përjetuar, në podcastin Therapy Teenage.

“Më thanë që në vitin 2019 isha personi më i ngacmuar në të gjithë botën, mashkull apo femër”, tha ajo gjatë episodit. “Tani, tetë muaj nga kjo unë nuk isha as prezente, isha me leje lindjeje ose me një fëmijë. Por ajo që ishte në gjendje të prodhohej dhe të ndryshohej, është pothuajse e pashmangshme, është kaq e madhe, saqë nuk mund të mendosh se si ndihesh, sepse nuk ka rëndësi nëse je 15 apo 25 vjeç, nëse njerëzit thonë gjëra që nuk janë të vërteta, ajo që i bën shëndetit tuaj mendor dhe emocional është kaq e dëmshme”.