Tuesday , April 20 2021

3 pacientë nga Elbasani në moshë të re humbin betejën me covid, dy të tjerë në gjendje të rëndë

3 qytetarë nga Elbasani kanë humbur jetën brenda orësh si pasojë e Covid 19 në spitalet e kryeqytetit. Burime bëjnë me dije për Faxweb.al se viķtimat janë të moshës 35-45 vjec, të tre të gjinisë mashkullore. Burimet bëjnë me dije se dhe një tjetër pacient po nga Elbasani është në gjendje kritike për jetën, në spitalet Covid në Tiranë, duke shkaktuar një gjendje alαrmi te të gjithë qytetarët.

Një ditë më parë, edhe oskigjenisti i spitalit të Elbasanit, vetëm 38 vjeç është shtruar në spital, për shkak të nivelit shumë të ulët të oksigjenimit. Mësohet se ai është trajtuar për disa ditë me radhë në banesë, dhe më pas është dërguar në gjendje të rënduar drejt Tiranës, ndërkohë që situata është duke precipituar në të gjitha qytetet e vendit.