Friday , April 23 2021

48 vjeçe, nënë e dy fëmijëve por koha ka ndalur për Mira Konçin, gruaja e Saraçit në formë të shkëlqyer (Foto)

Mira Konçi, e mirenjohura kengetarja e ka ndalur kohën. Ndonëse vetëm 3 vite e ndajnë nga 50-vjetori i lindjes, këngëtarja e dashur për publikun, duke qene se eshte edhe nënë e dy fëmijëve, shfaqet në nje formë të shkëlqyer. Bashkëshortja e kompozitorit Shpëtim Saraçi jetojn prej vitesh me familjen e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ajo rrezaton lumturi.

Freskia e saj është e njëjtë me atë që shfaqte në kohën e festivaleve ne RTSH ku ajo ishte shume e re gati ne moshen e se bijes por pa asnje dallim ne gjithe keto vite.

Prej disa vitesh familja e këngëatares Mira Konçi dhe kompozitorit Shpëtim Saraçi janë shpërngulur drejt SHBA-ve ku kanë vijuar jetesën përtej Oqeanit. Ndërsa dyshja e njohur janë larguar krejtësisht nga jeta publike shqiptare, së fundmi në një postim të grimieres Lili Ismaili u shfaq Mira Konçi.

Konçi duket tejet rrëzëllitëse teksa grimohet nga Lili dhe duket sikur vitet nuk kanë lënë asnjë gjurmë në portretin e këngëtares shqiptare.E ëmbël njësoj si në fillimet e karrierës së saj,