Thursday , May 13 2021

Njihuni 106 vjeçarin nga Librazhdi, votuesi më i vjetër në Shqipëri (FOTO)

Kutive të votimit këtë të diel i është drejtuar edhe Zyber Carja. 106-vjeçari nga Librazhdi është votuesi më i vjetër në vendin tonë. Ai ka marrë pjesë në zgjedhje që nga koha e Fan Nolit, më pas e mbretit Zog, në periudhën e regjimit komunist dhe tani në demokraci.

Në të 12 qarqet e vendit po mbahen sot zgjedhjet parlamentare 2021.