Wednesday , May 12 2021

Tani që gjithçka mbaroi për partitë/ Kush janë 140 deputetët e rinj (paraprake) që ulen tani në Kuvendin e Shqipërisë. Emrat

Tashmë gjithçka ka përfunduar sa i përket votave për partitë dhe fituesi është përcaktuar. PS ka marrë një mandat të sigurt nga shqiptarët dhe do të qeverisë edhe për 4 vite të tjera. Por ne ende nuk mund t’i kemi të sigurt emrat e 140 përfaqësuesve tanë në Kuvendin e Shqipërisë, të cilët protet të betohen në shtatorin e ardhshëm. Kjo sepse gara nuk ka përfunduar mes kandidatëve dhe mund të ketë surpriza në të katërta partië parlamentare.

Më poshtë keni të renditur 74 mandatet e PS, 59 të PD-së, LSI me 4 dhe 3 të PSD, ashtu siç i kishin përcaktuar krerët e partive të tyre, por që shqiptarët e kanë në darë të heqin disa e të fusin disa të tjerë.

Ja lista e deputetëve paraprakë:

Qarku Berat

PS 5 mandate

Hatixhe Konomi

Bardhyl Kollçaku

Fadil Nasufi

Nasip Naço      

Blendi Klosi

PD 2 mandate

Tomor Alizoti

Kasëm Mahmutaj

Qarku Dibër

PD 3 mandate

Xhelal Mziu      

Kreshnik çollaku

Dhurata Tyli(çupi)

PS 2 mandate

Lavdrim Krrashi

Aurora Mara

Qarku Durrës

PS 8 mandate

Milva Ekonomi

Alban Xhelili    

Jurgis Çyrbja

Klodiana Spahiu

Ilir Ndraxhi       

Rrahman Rraja

Lefter Koka      

Edi Rama (Nëse pranon mandatin në Vlorë në Durrës futet Ana Dhamo)

PD 6 mandate

Edi Paloka        

Agron Duka      

Merita Bakiu

Oerd Bylykbashi             

Ferdinant Xhaferaj       

Andia Ulliri

Qarku Elbasan

PS 8 mandate

Evis Kushi         

Klevis Xhoxhi   

Besion Ajazi

Dasantila Tahiraj            

Saimir Hasalla 

Florenc Spaho

Luan Duzha      

Taulant Balla

PD 6 mandate

Gazment Bardhi             

Flutura Açka    

Lefter Gështenja

Dashnor Sula

Eugen Isaj

Zheni Gjergji

Qarku Fier

PS 9 mandate

Erion Braçe

Petro Koçi

Lindita Buxheli

Baftjar Zeqaj   

Antoneta Dhima            

Bujar Çela         

Ismet Beqiraj  

Tatiana Piro

Gramoz Ruçi

LSI 1 mandat

Monika Kryemadhi (nëse pranon mandatin në Tiranë, futet Kejdi Mehmetaj)

PD 6 mandate

Enkelejd Alibeaj

Eralda Bano(Tase)

Saimir Korreshi

Luan Baçi       

Nustret Avdulla

Ilda Dhori

Qarku Gjirokastër

PS 3 mandate

Mirela Kumbaro

Laert Duraj       

Bledar Çuçi

PD 1 mandat

Tritan Shehu

Qarku Kukës

PS 1 mandat

Gerta Duraku  

PD 2 mandate

Flamur Hoxha

Isuf Çelaj

Qarku Lezhë

PS 3 mandate

Lindita Nikolla

Eduard Ndreca

Shpresa Marnoj

PD 4 mandate

Mark Marku

Agron Gjekmarkaj        

Lindita Metaliaj

Kastriot Piroli

Qarku Shkodër

PD 5 mandate

Helidon Bushati

Emilja Koliqi

Ramadan Likaj

Greta Bardeli   

Zef Hila

PS 3 mandate

Edona Bilali      

Paulin Sterkaj 

Benet Beci

PSD 2 mandate

Gledis Çeliku

Meri Markiç

LSI 1 mandat

Agron Çela       

Qarku Vlorë

PS 8 mandate

Pranvera Resulaj           

Anduel Tahiraj

Vullnet Sinaj    

Anila Denaj      

Niko Kuri           

Ilir Metaj          

Damian Gjiknuri     

Edi Rama (nëse pranon mandatin në Durrës, këtu futet Teuta Ramaj)

PD 4 mandate

Bujar Leskaj     

Ina Zhupa         

Fation Veizaj   

Arbi Agalliu

Qarku Tiranë

PD 15 mandate

Lulzim Basha   

Jorida Tabaku 

Alfred Rushaj  

Albana Vokshi

Sali Berisha      

Agron Shehaj  

Fatmir Mediu  

Grida Duma     

Shpëtim Idrizi  

Belind Këlliçi    

Vangjel Dule    

Mesila Doda

Dashamir Shehi

Flamur Noka   

Orjola Pampuri

PS 18 mandate

Luljeta Bozo     

Najada Çomo   

Ervin Bushati   

Ogerta Manastirliu

Arben Ahmetaj

Ulsi Manja        

Etilda Gjonaj   

Arben Pëllumbi

Elisa Spiropali  

Belinda Balluku

Toni Gogu        

Etjen Xhafaj     

Ermonela Valikaj

Xhemal Qefalia

Fidel Ylli             

Klotilda Bushka

Alqi Bllako

Eduard Shalsi

PSD 1 mandat

Gertjan Deda   

LSI 2 mandate

Monika Kryemadhi (Nëse pranon mandatin në Fier, këtu futet Petrit Vasili)

Erisa Xhixho

Qarku Korçë

PS-6 mandate

Enslemvera Zake           

Blerina Gjylameti          

Ilirian Pendavinji

Ilir Topi

Olta Xhaçka     

Niko Peleshi

PD-5 mandate

Edmond Spaho

Sorina Koti       

Ervin Salianji    

Bledjon Nallbati

Seladin Jakupllari

/Shqiptarja.com