Friday , June 18 2021

Më në fund/ Shpërthen në gola Elbasani. Ja sa fiton

Luhen duke filluar nga ora 15:00, 4 ndeshje në Kategorinë e Parë, të vlefshme për fazën “Play Out”, në të dyja grupet. Në grupin B, Flamurtari pret Lushnjën dhe një tjetër humbje mund t’i sjellë shumë probleme vlonjatëve. Gjithashtu Elbasani luan derbin me Turbinën, ku objektivi është vetëm një, fitorja. Në grupin A për “Play Out”, Partizani B përballet me Besëlidhjen, që e ka thuajse të sigurt qëndrimin, ndërsa Oriku pret në shtëpi kryesuesit e Erzenit.

REZULTATET LIVE:

Grupi A

Partizani B-Besëlidhja 0-0

Oriku-Erzeni 1-0

Qejvani 47′

Grupi B

Flamurtari-Lushnja 1-0

Diamanti 38′

Elbasani-Turbina 3-1

Karati 35′ , Dushaj 57′, Da Silva 60′ / Hasa 65′

PANORAMASPORT.AL