Friday , June 18 2021

Ky është i riu nga Elbasani që ia morën jetën në Angli

Një 22-vjeçar humbi jetën të enjten e 13 Majit në Angli, pasi u që’ll’ua me thi kë pas një konflikti mes disa personave. I riu është identifikuar si Armend Xhika. Sipas informacioneve bëhet e ditur se i riu është nga qyteti i Elbasanit.

Fillimisht ai u dërgua në spital me shpejtësi për ndihmë, por lëndimet që kishte marrë ishin tepër të rënda dhe nuk mundi që të mbijetonte.

Deri tani policia angleze ka ndaluar dy persona si të dyshuar, ndërsa në kërkim janë shpallur edhe të tjerë që ishin të përfshirë në ngjarjen që përfundoi me humbjen e 22-vjeçarit shqiptar në Pitsmoor.