Friday , June 18 2021

Lajmi fundit/ Kë do takojë sot Kryeministri Rama dhe ç’pritet të ndodhë në orën 18:00?

Kryeministri Edi Rama do të presë sot në një takim Ministrin gjerman për Evropën Michael Roth. Në takimin që do zhvillohet në selinë rozë Rama dhe Roth pritet të diskutojnë për procesin e integrimit dhe çeljes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian.

Ndërsa në orën 18:30, Roth pritet të mbajë një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, nga Kryeministria.