Sunday , June 13 2021

Aksident i rëndë në aksin Elbasan-Peqin. Fordi përplaset me kamionçinën, ndërron jetë një grua. Detaje

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan-Peqin. Aksidenti sipas informacioneve të para ka ndodhur në fshatin Lazaren, Pajovë. Si pasojë e përplasjes së një kamionçine, ka ndërruar jetë një grua që ndodhej në mjetin tip ford.

Policia dhe ambulancat drejt vendit të ngjarjes.

Peqin/ Informacion paraprak

Më datë 11.06.2021, rreth orës 21:20, në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Lazaren, Peqin, janë përplasur mjetet Kamioçin dhe mjeti tip “Ford”, si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë pasagjeri në mjetin tip ” Ford”.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit.