Thursday , August 5 2021

Mori pêng greken për 1.8 milionë euro, e pëson keq elbasanasi pas 7 vitesh (Emri)

Interpol Tirana ka eĸstraduar nga Italia një person të të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Policia njofton se është eĸtraduar drejt Shqipërisë 45-vjeçari Besnik Sadikaj, i dën uar me 7 vite bùrg. Sipas policisë, ky shtetas dhe disa shtetas të tjerë janë dënùár në shtetin grek, pasi në bashkëpunim dyshohen për marrjen pêng të një shtetaseje greke, në këmbim të shumës 1.800.000 euro.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan, në vitin 2014, e ka dënuár këtë shtetas me 7 vjet heqje lirie.

/ballkanweb