Saturday , November 27 2021

Djali nga Elbasani shkon me pushime në Sarandë por vë duart në kokë se sa lek kushton parkimi (Foto)

Jemi në muajin Qeshor kur të gjithë po bëhen gati që të kalojnë pushimet verore buzë detit. Por si gjithmonë cmimet janë shumë të larta për njerëzit e thjeshtë dhe me rroga të ulta. Ndaj ka dhe pak abuzim ku cmimet në 3 muajt e verës pësojnë një rritje të lartë sa dhe një parkim në Sarande kushton 5 mij lekë sikur te jesh në Romë.

Mesazhi është nisur nga një qytetar nga Elbasani, I cili ka kaluar një fundjavë në Sarandë kur ka parkuar makinën në një parking privat në Sarandë ku ka kushtuar 5 mije leke.

I habitur nga ky cmim ai ka paguar pasi nuk kishte ku ta parkonte makinën duke thënë se as në Romë nuk kushton kaq shumë.