Thursday , August 5 2021

Aksident rrugor në Elbasan. Minibusi përplaset me një makinë hyndai.

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Elbasan-Vidhas. Një minibus është përplasur më një mjet tip Hyndai dhe për pasojë janë dëmtuar të dy automjetet. Fatmirësisht nuk raportohen dëme në njerëz por vetëm dëme materiale. Aksidenti ka ndodhur në Bradashesh, në afërsi të kthesës së ish-fabirikës së tullave në Metalurgji. Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, por policia ndodhet në vengjarje për hetime të mëtejshme.