Wednesday , December 1 2021

Asnjë se besonte/ Sot nisin fluturimet në aeroportin e Kukësit, Rama e jep lajmin i pari: Fluturimi i parë drejt…

Ditën e sotme nisin fluturimet në aeroportin e ri “Zayed-Flatrat e Veriut” në Kukës, ku do të ulët avioni i parë nga Zyrihu. Për këtë ka reaguar edhe kryemninistri Edi Rama, i cili në një postim në profilin e tij në Facebook shkruan se aeroporti i ri “Zayed-Flatrat e Veriut” në Kukës është porta e dytë e qiellit të Shqipërisë për fluturimet komerciale.

Advertisement

Postimi i Ramës:

MIRËMËNGJES

dhe me aeroportin e ri ndërkombëtar “ZAYED-Flatrat e Veriut”, ku sot ulet nga Zyrihu në tokën e Kukësit avioni me udhëtarë i Helvetic Airlines dhe hapet porta e dytë e qiellit të Shqipërisë për fluturimet komerciale, ju uroj një të premte të mbarë.