Wednesday , October 20 2021

Aksidenti tŗagjik në Gramsh, minibusi bie në humnerë. Pasoja në jetë njerëzish

Një aksident i rëndë është regjistruar pak më parë në Gramsh, ku një minibus i linjës Gramsh-Kërpicë ka rënë në përrua. “BalkanWeb” raporton se nga aksidenti ka humbur jetën një person, ndërsa janë plagosur disa të tjerë. Gjithashtu mësohet se është kërkuar edhe ndërhyrja e zjarrfikëses.

Sipas rë dhënave më të fundit  në këtë aksident kanë mbetur të plagosur 9 persona. Mësohet se në vendngjarje ka mbërritur edhe drejtori i DVP Elbasan, Policia Rrugore, ambulancat dhe zjarrfikëset.

Sipas raportimeve të gjithë personat që ndodheshin në minibus janë nxjerrë dhe po transportohen me ambulancë spital për të marrë ndihmën e nevojshme. Grupi Hetimor po vijon punën  për zbardhjen e plote  shkaku te daljes nga rrugaRrë