Friday , July 23 2021

Aksident në aksin Elbasan – Cërrik, automjeti përfundon në kanal

Një aksident i rëndë, por fatmirësisht pa viĸtima në njerëz ka ndodhur pasditen e djeshme në aksin rrugor Elbasan – Cërrik, në afërsi të fshatit Thanë, ku një makinë ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka dalë nga rruga, duke përfunduar në një kanal në anë të saj. Sipas të dhënave nga vendi i ngjarjes, nga ky aksident nuk ka pasur viĸtima në njerëz dhe as të plagosur, por vetëm dëme materiale.

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve që çuan në këtë aksident.