Friday , July 23 2021

Drejtorit të policisë i gjejnë tualetin e lyer me ar dhe jo vetëm, shikoni cfare vile superluksoze posedon ai

Një tualet superluksoz i lyer me arë është gjetur ndërtuar në vilën e një drejtori policie të një rajoni në Rusi i arrestuar për akuzën e korrupsionit. Vila superluksoze u kontrollua gjatë një operacioni bastisjeje nga hetuesit rusë të cilët thanë se shkatërruan një bandë policësh të korruptuar.

Agjencia federale ruse, SK, publikoi video të superluksit të gjetur gjatë këtyre bastisjeve.

Në pranga ka rënë drejtuesi I policisë rrugore në rajonin Stavropol, Col Alexei Safonov së bashku me 6 persona të tjerë. Kreu i policisë rrugore akuzohet se merrte rryshfet duke i dhënë leje false bizneseve, për të kaluar pa u kontrolluar në pika kufitare kamionë të tërë me grurë dhe material ndërtimi.

Akuzat ende janë në proces hetimi.

Autoritetet ruse thanë se kishin kryer 80 bastisje mes tyre dhe në banesën e kreut të policisë rrugore dhe kishin sekuestruar edhe sasi të mëdha parashë kesh si dhe makina luksi.

Komiteti investigativ, SK – (Agjencia federale ruse është një strukturë e ngashme me FBI në SHBA – thotë se banda e Safonov merrte rryshfet që varionte në më shumë se 225 mijë dollarë, dhe kjo veprimtari është kryer për vite të tëra.