Wednesday , September 29 2021

Dêgradon keq shêrri në Elbasan/ 49-vjeçari përfundon me urgjencë në spital, çfarë ndodhi?

Në Elbasan raportohet të ketë ndodhur një shêrr me th1ka mbrëmjen e djeshme në Elbasan, ku për pasojë ka mbetur i plágosur një 49-vjeçar, sipas policisë jashtë rrezikut për jetën. Policia ka aŗestuar shtetasin Gëzim Vogli, si autor të plágosjes, ndërsa burimet pohojnë se shêrri ka ndodhur për motive të dobëta.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Emin Matraxhiu”.

Shërbimet e Policisë, falë vlerësimit në kohë të informacionit, shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes, ku bënë të mundur kapjen dhe shoqërimin në Komisariat të autorit të dyshuar të ngjarjes.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.