Tuesday , September 21 2021

Vizitohet në Shqipëri dhe i thonë që ke probleme me veshkat, por kur shkon në Itali habitet nga fjalët e mjekut italian

Emigrantja vjen ne Shqiperi per pushime dhe gjate kohes kur gjendet tek te afermit e saj papritur i fillon një dhimbje e forte therese shpine dhe nuk e kuptonte se nga i vinte dhimbja. Te nesermen shkon tek doktori. Pasi ben viziten ai i thote se ke veshken e zvogeluar dhe duhet ta besh operacion sa me shpejt sepse dhimbjet sa vijn e do te shtohen. Pasi mori ilac per veshkat dhimbjet ishin te njejta dhe keshtu u kthye ne Itali pasi mbaroi pushimet dhe diten tjeter shkoi te bej vizite tek doktori Italian

Pasi beri viziten doktori italin i thote qe nuk ke problem me veshkat, ato i ke ne rregull dhe ndaj ilacet qe ke pire nuk te kan dhene asnje efekt.

`Zonje ju keni problem me shtyllen kurrizore pasi vuani nga reumatizma dhe ne do te japim nje recete per dhimbjet e shpines qe ju kapin shpesh!`

`Pasi mora ilacet u bera me mire dhe dhimbjet mu qetesuan`- thote zonja ne fjale

Keshtu me ndodhur sa here qe kam bere ndonje vizite ne Shqiperi, ilacet mi japin tjeter per tjeter eshte hera e 2 qe me ndodh keshtu dhe ndaj kam gjet rehat kur vizitohem ketu ne itali e me bejne derman.