Wednesday , September 22 2021

Plas sherri tek markata në Elbasan/Ndërhyn policia, por sulmohet efektivi

Disa persona në Elbasan janë përfshirë në një sherr ku është dashur ndërhyrja e policisë.  Megjithatë në ngjarjen që ndodhi në afërsi të markatës në qytetin e Elbasanit, është sulmuar dhe ďhunuar një efektiv policie. Policia sapo ka marrë njoftimin për konfliktin ka shkuar mënjeherë, por në momentin e mbërritjes personat kanë qëlluar me sende të forta makinën e uniformave blu.

Pas mbërritjes së përforcimeve është bërë e mundur pŗangosja e disa prej personave. Ndërkohë në vendin e ngjarjes është sekuestruar edhe një mjet prerës. Po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.