Friday , September 17 2021

10 emigrantë në “Range Rover”, policia e Elbasanit nuk u beson syve kur ndalon të riun

Policia e Elbasanit aŗŗestoi një 29-vjeçar nga Peqini, i quajtur Shpëtim Memolla, i cili u kap duke transportuar 10 emigrantë të paligjshëm. Policia e ndaloi atë pasi pa që brenda makinës tip “Range Rover” ishin ngjeshur 10 persona. I riu i kishte premtuar emigrantëve, se kundrejt pagesës, do i dërgonte në një vend të BE.

Fillimisht i riu nuk i është përgjigjur thirrjes së efektivëve dhe është larguar nga vendngjarja.

Policia ka sêkuestruar në cilësinë e provës materiale mjetin luksoz, si dhe ka bërë të mundur aŗŗestimin e të riut.