Wednesday , September 22 2021

Tre ditë pas lindjes, K0VDl i merr jetën grimieres kosovare dhe foshnjës së saj, familja mesazh: Liberta na la… Shpirtin na e këputi

Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë në vendin tonë. E fundit ishte grimerja kosovare, Liberta Selaci, e cila ishte shtatzënë. Lajmi është bërë i ditur në rrjetet sociale, transmeton Indeksonline.

NJOFTIM!

Te nderuar dashamire, shoqeri e familjare

Liberta na la, mbreme vone ia dorzoi shpirtin Krijuesit fuqiplote bashke me beben, qe e kishte ne barkun e saj e qe e donte aq shume.

Liberta, me e mira prej nesh, lùftoi shume, por nuk ia doli.

Shpirtin na e keputi, duke na lene nje varre te hapur per tere jeten ne loçken e zemres sone.

Liberta, per shpetimin e te ciles u lut i tere qyteti, e tere shoqeria e familja jone, do te mbetet kujtimi me i mire e me i dashur ne jetet tona.

Pusho e qete me bebushin tend, e neve na prit atje, ne Xhenetet e Allahut!

Va rrimi behet ne va rrezat e fshatit Banjske me Dreke ne ora 13:00 ne rreth te ngushte familjar e shoqeror.

Te pame nuk do te kete, pasiqe duhet respektuar vendimi per masat anti Co vid-19.

Me dhimbje te thelle,

Familja Selaci dhe Hasani