Wednesday , October 20 2021

Përfshihen nga flakët dy makina në Elbasan. Dyshimet e para

Dy makina janë përfshirë nga flakët në Elbasan, rreth orës 04:00 të mëngjesit në lagjen ‘5 Maji’. Sipas policisë ka rënë zjarr  në automjetet  tip “Benz” në pronësi të shtetasit M.K. banues në Elbasan dhe dyshohet se është i qëllimshëm. Po ashtu nga flakët është përfshirë edhe një mjet tjetër tip “Benz” në pronësi të shtetasit N.D., banues në Elbasan, të cilët ishin të parkuar. Si pasojë e zjarrit, automjetet janë djegur pjesërisht.

‘Më datë 29.09.2021, rreth orës 04:40, në lagjen “5 Maji”, Elbasan ka rënë zjarr  në automjetet  tip “Benz” në pronësi të shtetasit M.K. banues në Elbasan , dhe  tip “Benz” në pronësi të shtetasit N.D., banues në Elbasan, të cilët ishin të parkuar. Si pasojë e zjarrit, automjetet janë djegur pjesërisht. Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin  e shkakut të rënies së zjarrit.’- njofton policia.