Sunday , April 18 2021

Aktualitet (Shqiperia)

Rakacolli e Brataj e thonë njëzëri: Pas prillit do të ketë rritje të infektimeve dhe të sëmurëve, rreziku më i madh vjen nga…

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli dhe kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thanë në emisionin “Real Story” në News24, se pas fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit, do të kemi një rritje të kurbës së koronavirusit. Për ekspertët e Komitetit Teknik të Ekspertëve, është shqetësuese grumbullimi i njerëzve në …

Lexo më shumë »

Jetonte në kushte ekstreme të varfërisë, këngëtarja mirditore bëhet me shtëpi të re: Ja bamirësit që kontribuan…(FOTO)

Këngëtarja e njohur mirditore Luljeta Përbasha është bërë me shtëpi të re, fale gjithë kontributeve të qytetarëve. Bëhet me dije se Luljetës i është dhuruar një shtëpi, e cila ka kushtuar 26 milion (të vjetra) dhe që ndodhet në Bilisht. Shtëpia në Bilisht është dykatëshe dhe ka gjithë komoditetet e …

Lexo më shumë »