Sunday , April 18 2021

Aktualitet (Shqiperia)

Kandidati i LSI në Elbasan: “Së bashku, me përkushtim dhe besimin në Zot, për Elbasanin për Shqipërinë tonë, për të ardhmen”

Zyrtarizimi i listave të kandidatëve të partive politike në Shqipëri ka sjellë edhe reagimin e këtyre të fundit nëpër rrjetet sociale. Edhe Dr. Ermir Gjinishi, kandidati i Lëvizjes Socialiste Për Integrim në qarkun e Elbasanit, mbrëmjen e djeshme i ka kushtuar një status “marshimi drejt triumfit të 25 prillit” siç …

Lexo më shumë »

“1 në 2 persona dalin pozitiv”/ Mjeku shqiptar bën deklaratën e papritur: Jemi vendi i fundit në Europë për..

Situata e pandemise në vendin tone ka dalë tashme jashtë kontrollit. Qytetarë të infektuar që kanë mbushur qendrat shëndetësore, spitale dhe që lëvizin nëpër rrugë. “Jemi një model i Suedisë por në popull jo suedez. Ka shumë njerëz që nuk e dinë se janë pozitiv”, tha Ilir Alimehmeti. Epdiemiologu Ilir …

Lexo më shumë »