Sunday , April 18 2021

Aktualitet (Shqiperia)

Covid-19/ MSH: 360 raste të reja dhe…ndërron jetë një qytetar nga Elbasani

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, ruani distancimin fizik; kujdesuni për higjenën vetjake dhe vetëizolohuni kur dyshoni se jeni …

Lexo më shumë »

Sërish aksident në autostradë, përplasen disa makina. Radhe kilometrike (Foto)

Një aksident i shumë-fishtë ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës.Disa makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe për pasojë janë shkaktuar dëme të mëdha materiale ndërsa nga informacionet paraprake, nuk raportohet për të lënduar.Si pasojë e aksidentit është krijuar trafik në zonë, duke bërë që radha kilometrike e automjeteve …

Lexo më shumë »