Sunday , April 18 2021

Aktualitet (Shqiperia)

Sa mund t’ju zgjasë stresi? Kontrollorja e Rinasit nxjerr mesazhin për rrogën: Kjo është shuma që mu derdh në llogari. Stresi sa vjen e..

Kontrollorja në aeroportin e Rinasit Flora Ndreca, një nga personat e parë që firmosën formularin për paaftësinë e përkohshme për shkak se ishte e stresuar.Ajo u pyet në emisionin “Opinion” se sa mund t’u zgjasë stresi kontrollorëve, teksa u shpreh se me këto që po ndodhin gjatë ditës së sotme, …

Lexo më shumë »

Covid-19/ MSh: Rritje e ndjeshme e rasteve të reja. Ja sa humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, ruani distancimin fizik; kujdesuni për higjenën vetjake dhe vetëizolohuni kur dyshoni se jeni …

Lexo më shumë »

Bllokohet aeroporti i Rinasit, avioni i ardhur nga Athina qëndron 30 minuta në qiell, më pas bën lëvizjen e papritur. Arsyeja

Një avion pasagjerësh i ardhur nga Athina nuk ka mundur sot të ulet në aeroportin e Rinasit. Mësohet se avioni ka qëndruar 30 minuta në ajër në territorin  shqiptar dhe më pas është detyruar të rikthehet përsëri në Greqi, pasi puna në Aeroport është bllokuar sepse kontrollorët e AlbControl kanë …

Lexo më shumë »