Tuesday , September 22 2020

Ekonomi

Arbër Hajdari dhe Emina Çunmulaj për here të parë tregojnë si përzgjedhin familjet që ndihmojnë

Arbër Hajdari dhe Emina Çunmulaj kanë treguar në emisionin Historia e Fundjavës në Klan Plus historinë e tyre të bashkëpunimin për të ndihmuar familje në nevojë. Drejtuesi i “Fundjavës Ndryshe” dhe modelja kanë treguar se si zgjedhin familjet që do të ndihmojnë. Çunmulaj u shpreh se është shumë e vështirë …

Lexo më shumë »

Zoran Zaev: Greqia e gatshme të furnizojë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë me vaksinën COVID-19

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka shprehur gatishmëri që Greqia të furnizojë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë me vaksinën COVID-19 në mënyrë që të përshpejtojë procesin, tha Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev në një intervistë për Mia.mk. “Mitsotakis shprehu gatishmëri që Greqia, si një anëtare e BE-së, të kërkojë …

Lexo më shumë »