Thursday , May 28 2020

Elbasani

Elbasani Plus.  Lajmet më të fundit. Në këtë kategori do të përcjellim lajmet, intervistat dhe dokumentarët e realizuar prej stafit tonë.

Motoja jonë është besimi: ne jemi te pavarur, te paanshëm dhe të ndershëm, pasi në qendër te gjithçkaje që ne bëjmë qëndron publiku dhe vetëm interesat e tij.

Infromacione nga Bashkia Elbasan, Prefektura, Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan, Këshilli i Qarkut Elbasan , Gjykata Elbasan, Ekipi i Futbollit Elbasan, Ekipet zinxhirë të futbollit, Ekipi i Volejbollit, Ekipi i Basketbollit.

Për çdo sugjerim apo informacion të vlefshëm që ju mendoni se është i përshtatshëm për opinionin publik ju lutemi të na e dërgoni në adresën: info@elbasaniplus.com.

Gjithashtu bizneset që duan të reklamojnë aktivitetin e tyre në faqen tonë janë të lutur të kontaktojnë në adresën: reklamo@elbasaniplus.com

“Të kthehen pas aksionet e klubit”; Rikthehen “Tigrat-Verdheblu”, ja kërkesa e tyre

Nëpërmjet një komunikate për shtyp, ultrasit e Elbasanit kërkojnë që të kthehen mbrapsht aksionet që i janë dhënë një kompanie angleze “Manchester Group” duke nisur procedurat ligjore. Bashkangjitur kësaj kërkese, “Tigrat Verdheblu” kërkojnë gjithashtu garanci për futbollistët e Elbasanit dhe planifikimin e një projekti 3-vjeçar. Elbasani po përjeton një periudhë …

Lexo më shumë »

Edhe në Elbasan; Aksidentet e ambulancave, në ditët e izolimit u shkelën rregullat dhe u përfshinë në ngjarje të rënda

Gjatë pandemisë në rrugët e gjithë vendit mjetet që kanë lëvizur më shumë janë autoambulancat. Një flotë e tërë lëviz në gjithë Shqipërinë duke ju përgjigjur thirrjeve për ndihmë dhe falë punës së tyre shumë personave ju është shpëtuar jeta. Por fatkeqësisht, për shkak të thyerjes së rregullave, mjetet që …

Lexo më shumë »

Elbasan, Humb jetën në rrethana të paqarta 40-vjeçari

Një 40-vjeçar nga fshati Deshiran i Belshit ka humbur jetën në rrethana ende të paqarta ditën e djeshme. Siç raporton gazetari I Elbasanit, Aldo Kozarja për abcnews.al, ai u transportua me shpejtësi drejt urgjencës në Elbasan por pavarësisht ndihmës së dhënë nga bluzat e bardha nuk ka mundur të mbijetojë. …

Lexo më shumë »

“Dëbora e Majit” në Parkun Rinia në Elbasan

Sot qyteti i Elbasanit ashtu si edhe në të gjithë botën festoi ditën e Fiter Bajramit. Si një ditë pushimi dhe fundjave çdo familje ka zgjedhur mënyrën e saj për të festuar këtë feste apo për të kaluar një ditë ndryshe. Në mungesë të lokaleve ambientet publike si parqet dhe …

Lexo më shumë »