Saturday , February 29 2020

Elbasani

Elbasani Plus.  Lajmet më të fundit. Në këtë kategori do të përcjellim lajmet, intervistat dhe dokumentarët e realizuar prej stafit tonë.

Motoja jonë është besimi: ne jemi te pavarur, te paanshëm dhe të ndershëm, pasi në qendër te gjithçkaje që ne bëjmë qëndron publiku dhe vetëm interesat e tij.

Infromacione nga Bashkia Elbasan, Prefektura, Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan, Këshilli i Qarkut Elbasan , Gjykata Elbasan, Ekipi i Futbollit Elbasan, Ekipet zinxhirë të futbollit, Ekipi i Volejbollit, Ekipi i Basketbollit.

Për çdo sugjerim apo informacion të vlefshëm që ju mendoni se është i përshtatshëm për opinionin publik ju lutemi të na e dërgoni në adresën: info@elbasaniplus.com.

Gjithashtu bizneset që duan të reklamojnë aktivitetin e tyre në faqen tonë janë të lutur të kontaktojnë në adresën: reklamo@elbasaniplus.com

Shfaqet filmi “Neverland” në Universitetin e Elbasanit

Në Universitetin e Elbasanit “Aleksandër Xhuvani” u shfaq filmi “Neverland” fitues i çmimit “Young European Filmaker” në “Poitser Film Festival 2019”. Organizatorë të aktivitetit ishin Departamenti i Letërsisë dhe Gazetarisë dhe Fakulteti i Shkencave Humane. Filmi trajton ngjarjet e vitit 1997, intervista dhe rrëfime të asaj periudhe të vështirë. Pas …

Lexo më shumë »

Manastirliu dhe Balla përurojnë qendrën e re shëndetësore të Gostimës: Standard i ri shërbimi për 13 mijë banorë

Hapet qendra e re shëndetësore e Gostimës në Cërrik, e rindërtuar në kuadër të programit kombëtar të rehabilitimit të 300 qendrave shëndetësore. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dhe Kryetari i Grupit Parlamentar Socialist Taulant Balla inspektuan mesditën e sotme qendrën e re shëndetësore të Gostimës në bashkinë …

Lexo më shumë »

BOOM denoncon skandalin, dhjetra dëftesa të falsifikuara në Elbasan. Drejtori i shkollës: Amzat janë bërë fërtele

Emisioni investigativ “BOOM” në RTV Ora denoncoi skandalin e falsifikimit të deftesave në shkollën e mesme në fshatin Funar të Elbasanit. Zbulimi i këtij skandali nisi nga denoncimi i zonjës Xhemile Likrama, mamaja e Brunilda Likramës, e cila  kishte mbaruar Shkollën e Mesme Bujqësore në fshatin Funar të qytetit të …

Lexo më shumë »