Saturday , February 29 2020

Elbasani

Elbasani Plus.  Lajmet më të fundit. Në këtë kategori do të përcjellim lajmet, intervistat dhe dokumentarët e realizuar prej stafit tonë.

Motoja jonë është besimi: ne jemi te pavarur, te paanshëm dhe të ndershëm, pasi në qendër te gjithçkaje që ne bëjmë qëndron publiku dhe vetëm interesat e tij.

Infromacione nga Bashkia Elbasan, Prefektura, Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan, Këshilli i Qarkut Elbasan , Gjykata Elbasan, Ekipi i Futbollit Elbasan, Ekipet zinxhirë të futbollit, Ekipi i Volejbollit, Ekipi i Basketbollit.

Për çdo sugjerim apo informacion të vlefshëm që ju mendoni se është i përshtatshëm për opinionin publik ju lutemi të na e dërgoni në adresën: info@elbasaniplus.com.

Gjithashtu bizneset që duan të reklamojnë aktivitetin e tyre në faqen tonë janë të lutur të kontaktojnë në adresën: reklamo@elbasaniplus.com

PD e Elbasanit: Gjobat po fundosin biznesin e vogël

Kryetari i Partisë Demokratike Dega Elbasan Eugen Isaj  ka dhenë një deklaratë për mediat këtë të mërkurë lidhur me abuzimet që sipas tij po bëhen ndaj biznesit të vogël jo vetëm në qarkun e Elbasanit por në të gjithë Shqipërinë. Sipas Isajit,  kjo fushatë  e egër  e rilindasve që ka …

Lexo më shumë »

Një mijë euro drejt Malit të Zi, kapet në Elbasan i moshuari që kishte mbushur makinën…

Policia ka goditur një tjetër rast të trafikut të emigrantëve që vijnë nga Greqia duke përdorur Shqipërinë si trampolinë për në vendet e BE-së kundrejt fitimit. Nga operacioni është arrestuar një 72-vjeçar me inicialet B.M. banues në Tiranë Sipas policisë ai është kapur në aksin rrugor Gramsh-Cërrik  duke transportuar me makinën …

Lexo më shumë »

Kinemaja “Shqipëria dje”/ U ndërtua në Elbasan nga biznesmeni Gjergj Luca, në projekt edhe teatri

Me dashurinë për artin dhe me mallin e perandorisë së dikurshme “Shqipëria sot”, regjisori Gjergj Luca, sot biznesmen ka ndërtuar në Elbasan kinemanë “Shqipëria dje”. Një arkitekturë mahnitëse ju hap dyert drejt dy sallave moderne ku kanë zënë vend legjendat e kinematografisë shqiptare dhe asaj botërore. Çdo ditë në këtë …

Lexo më shumë »