Saturday , February 29 2020

Elbasani

Elbasani Plus.  Lajmet më të fundit. Në këtë kategori do të përcjellim lajmet, intervistat dhe dokumentarët e realizuar prej stafit tonë.

Motoja jonë është besimi: ne jemi te pavarur, te paanshëm dhe të ndershëm, pasi në qendër te gjithçkaje që ne bëjmë qëndron publiku dhe vetëm interesat e tij.

Infromacione nga Bashkia Elbasan, Prefektura, Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan, Këshilli i Qarkut Elbasan , Gjykata Elbasan, Ekipi i Futbollit Elbasan, Ekipet zinxhirë të futbollit, Ekipi i Volejbollit, Ekipi i Basketbollit.

Për çdo sugjerim apo informacion të vlefshëm që ju mendoni se është i përshtatshëm për opinionin publik ju lutemi të na e dërgoni në adresën: info@elbasaniplus.com.

Gjithashtu bizneset që duan të reklamojnë aktivitetin e tyre në faqen tonë janë të lutur të kontaktojnë në adresën: reklamo@elbasaniplus.com

VIDEO/ Vidhte makina luksoze në Elbasan dhe i çmontonte në Durrës, policia rrugore i ngre pritë dhe prangos 30 vjeçarin. Sapo kishte vjedhur një “Benz ML”

Një i ri ka përfunduar në prangat e Policisë Rrugore nën akuzën e vjedhjes së automjeteve luksoze. 30 vjeçari, me iniciale A.P., u arrestua teksa largohej nga Elbasani me një makinë të vjedhura. Ndalimi i tij erdhi pasi policia e Elbasanit kishte njoftuar vjedhjen e një automjeti tip “Benz ML”, …

Lexo më shumë »

Fatos Baxhaku shpallet ‘Qytetar Nderi’ në Elbasan/ E bija dhe vëllai i gazetarit emocionojnë me fjalët prekëse: Rrënjët e babait i përkasin këtij qyteti (E PLOTË)

Gazetari dhe publicisti i njohur Fatos Baxhaku, i cili u nda nga jeta pak muaj më parë është shpallur ditën e sotme ‘Qytetar Nderi’ në Elbasan. Kryetari i Bashkisë, Gletian Llatja ka organizuar ceremoninë e ndarjes çë çmimit në ambjentet e universitetit ‘Alekandër Xhuvani’, ku Baxhaku ishte njëkohësisht dhe pedagog. …

Lexo më shumë »

Në Universitetin e Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”, u zhvillua ceremonia e dhënies së titullit “Qytetar Nderi” publicistit Fatos Baxhaku

Universiteti i Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”, mirëpriti propozimin e Bashkisë Elbasan dhe Unionit të Gazetarëve të Shqipërisë për të zhvilluar në ambientet e këtij Universiteti ceremoninë e dhënies së titullit “Qytetar Nderi i Elbasanit”, gazetarit dhe publicistit të njohur Fatos Baxhaku. Në aktivitetin e zhvilluar me këtë rast ishin të pranishëm …

Lexo më shumë »