Tuesday , September 22 2020

Front Page

Ish-deputeti i PS flet pas shërimit nga koronavirusi “Preka fundin, mjekët menduan në një moment që nuk kanë se çfarë bëjnë më për mua”

Ish-deputeti i PS-se, Fatmir Toçi, shume aktiv me statuse gjate dhe pasi fitoi betejen shume te veshtire me koronavirusin ka rrefyer vuαjtjen e madhe që ka kaluar gjatë semundjes dhe trajtimit ne spital.Fatmiri ka qëndruar 11 ditë i vetëkarantinuar në shtëpi dhe 44 ditë i shtruar në Spitalin Shefqet Ndroqi …

Lexo më shumë »

Drama e një nëne dhe historia e djaloshit të përfshirë në trafikun e dṙogës e tentativës për ta shpëtuar. Amaneti i Gjergj Xhuvanit në filmin e fundit

Koha ka zënë të ngryset e fṙika e pandemisë ia thekson konturet errësirës e megjithatë dhjetëra vështrime presin me padurim që në plazmën e sheshtë kurdisur mbi skenën e Amfiteatrit të shfaqet krijesa e fundit e Gjergj Xhuvanit. Është e shtunë, akrepat e kanë kapërcyer orën 19.00 e fjalimet e …

Lexo më shumë »

Tritan Kalo tregon historinë e tríshtë që i ndodhi këtë të martë. “NUK do të ketë vrimë ku do mundeni të fshiheni….”

Mjeku i njohur Tritan Kalo, përmes një postimi në facebook ka treguar një ngjarje nga jeta personale që i ka ndodhur këtë të martë në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Gjatë momentit që mjeku kishte shkuar të blente bukë, aty pranë kishte parë një grua e cila e kishte të pamundur …

Lexo më shumë »

Pas largimit nga “Portokalli” i përkushtohet politikës? Aktorja Arjola Demiri jep mesazhin e fortë!

Arjola Demiri është një ndër aktoret më të komentuara të “Portokalli”. Edhe pse aktorja ishte për një periudhë relativisht të shkurtër krahasuar me kolegët e saj në “Portokalli”, ajo diti si të tërhiqte të gjithë vëmendjen tek vetja. Tashmë që nuk ka asnjë informacion nëse Arjola do të përfshihet në …

Lexo më shumë »