Thursday , August 5 2021

Jeto Gjelbër

Merrni masa/Largohet “Liqeni i ftohtë” po vjen i nxehti afrikan, temperaturat “thyejnë” termometrin, bëhuni gati.

Fenomeni i ashtuquajtur “liqeni i ftohtë” që goditi javën e kaluar edhe Shqipërinë tashmë po i lë vendin të nxehtit afrikan që do të godasë rajonin. Nga dita e hënë pritet që të ketë një rritje të ndjeshme të temperaturave. Shërbimi Meteorologjik grek nuk përjashton që termometri të arrijë deri …

Lexo më shumë »

Stuhia “Filomena”/Paralajmërimi i sinoptikanes: Në fundjavë e gjithë Shqipëria me temperatura ekstremisht të ulëta.

Stuhia “Filomena” që mbuloi një pjesë të Spanjës me dëborë po i drejtohet Ballkanit. Udhëtimet rrugore, hekurudhore dhe ajrore u ndërprerë, ndërsa autoritetet thanë se Spanja po përballej me “stuhinë më të fortë në 50 vitet e fundit”. Madridi, një nga zonat më të prekura, ka parë deri në 20 …

Lexo më shumë »