Tuesday , August 3 2021

Jeto Shëndetshëm

Nga zgjatja e orës policore tek rimbyllja e Shqipërisë në shtator, anëtari i Komitetit të Ekspertëve tregon skenarët

Eksperti i Shendetit publik dhe anëtari i Komitetit Teknik të Ekspertëve Alban Ylli, nuk e përjashtoi mundësinë për zgjatje të orës policore gjatë muajve të vjeshtës, në varësi kjo dhe të situatës në të cilën do të ndodhet vendi. Në rubrikën “Opinion”, në “News 24”, Alban Ylli iu bëri apel …

Lexo më shumë »

Të infektuarit me Covid, pritet rritje e infektimeve, Brataj: Më shumë se të raportuarit, “Delta” ngatërrohet me ftohjen. Ja si të mbrohemi

Nga Ajgena Korbi/Në dy javët e fundit të infektuarit me koronavirus janë trefishuar, por shefi I Urgjencës Kombëtare mendon se shifrat janë më të larta se ato që raportohen zyrtarisht. Të prekurit  ngatërrojnë shenjat me ato ftohjes nga kondicioneri dhe neglizhojnë kryerjen e testit për Covid.  Ndërkohë  të konfirmuarit pozitiv …

Lexo më shumë »

Merrni masa/Largohet “Liqeni i ftohtë” po vjen i nxehti afrikan, temperaturat “thyejnë” termometrin, bëhuni gati.

Fenomeni i ashtuquajtur “liqeni i ftohtë” që goditi javën e kaluar edhe Shqipërinë tashmë po i lë vendin të nxehtit afrikan që do të godasë rajonin. Nga dita e hënë pritet që të ketë një rritje të ndjeshme të temperaturave. Shërbimi Meteorologjik grek nuk përjashton që termometri të arrijë deri …

Lexo më shumë »