Wednesday , April 1 2020

Kulturë

Keni menduar gabim deri tani/ Për ju femra, ja disa gjëra që nuk ju bëjnë aspak tërheqëse për meshkujt

Së fundmi është bërë një studim, ku disa meshkuj janë pyetur rreth femrave. Nga pyetsori i bërë në “Ask Men” vihen re këndvështrimet e ndryshme në lidhje me faktin se çfarë nuk i tërheq më meshkujt. “Cila është ajo gjë që i bën femrat të mendojnë se janë tërheqëse, ndërkohë …

Lexo më shumë »

Jo Elvana Gjata por Inis Neziri? Cila prej këngëtareve shqiptare do të përfaqësojë San Marinon në Eurovizion

Çuditërisht, krejt papritur ditën e  djeshme kudo u përhap lajmi se Elvana Gjata kishte një tjetër mundësi për të shkuar në Eurovizion, jo si përfaqësuese e Shqipërisë por e një tjetër shteti.  Fanatikët e Eurovizion-it, kanë ngritur në Twitter  tezën se Gjata do ta përfaqësojë San Marino-n në Rotterdam. Duke …

Lexo më shumë »

La titullin mbretëror për t’u martuar me shqiptarin/ Aktori flet për martesën me konteshën franceze: Duhemi shumë, nuk ka rëndësi ku jetojmë! (VIDEO)

Ajo la titullin e familjes mbretërore për tu martuar me aktorin shqiptar dhe për të jetuar në një fshat në periferi të Tiranës, kryeqytetit të një vendi të vogël ballkanik.” Mund të duket si një përrallë, por kjo është historia e dashurisë së aktorit Genti Kame dhe bashkëshortes së tij, …

Lexo më shumë »

“Mos u ngopshi!”/ “Shpërthen” sërish kompozitorja: Vera Grabocka të japë dorëheqjen, t’i thotë “Stop” kësaj gjëme!

Kompozitorja Diana Ziu foli sot në rubrikën “Opinion”, në News24, mbi letrën e bujshme që i dërgoi pak ditë më parë kompozitores Vera Grabocka, pasi i ishte refuzuar pjesëmarrja në Festivalin e Këngës, në RTSH. Kompozitorja Ziu tha në ekranin e News24 se Vera Grabocka duhet të japë menjëherë dorëheqjen …

Lexo më shumë »