Wednesday , April 14 2021

Kulturë

Nuk dini çfarë të zgjidhni mes shijes së ëmbël dhe pikante? Ky ushqim po merr popullaritet gjithnjë e më shumë.

Të gjithë kemi momente kur kemi uri, por nuk vendosim dot se çfarë duam të hamë. Janë disa ushqime të cilat nxisin idetë tona dhe shqisën e shijes. Shumica prej nesh preferojmë t’i shoqërojmë ushqimet me ketchup, mustard, majonezë, salcë soje etj. Njerëzit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë …

Lexo më shumë »

Mjaftuan pak vite në ’emigracion’! Elhaida Dani bëhet me shtëpi në Itali, ja çfarë thotë kur pyetet nëse ka të dashur

Elhaida Dani prej kohësh jeton jashtë vendit, në Itali, ku jeta e saj artistike ka marrë tjetër dimension. Për këngëtaren shqiptare duket se nuk karriera nuk është e vemtja! Gjatë intervistës në “ABC e Pasdites”, me moderatorin Ermal Peçi nuk i shpëtuan detajet e këndshme të shtëpisë së Elhaidës për …

Lexo më shumë »