Wednesday , April 14 2021

Kulturë

La titullin mbretëror për t’u martuar me shqiptarin/ Aktori flet për martesën me konteshën franceze: Duhemi shumë, nuk ka rëndësi ku jetojmë! (VIDEO)

Ajo la titullin e familjes mbretërore për tu martuar me aktorin shqiptar dhe për të jetuar në një fshat në periferi të Tiranës, kryeqytetit të një vendi të vogël ballkanik.” Mund të duket si një përrallë, por kjo është historia e dashurisë së aktorit Genti Kame dhe bashkëshortes së tij, …

Lexo më shumë »

“Mos u ngopshi!”/ “Shpërthen” sërish kompozitorja: Vera Grabocka të japë dorëheqjen, t’i thotë “Stop” kësaj gjëme!

Kompozitorja Diana Ziu foli sot në rubrikën “Opinion”, në News24, mbi letrën e bujshme që i dërgoi pak ditë më parë kompozitores Vera Grabocka, pasi i ishte refuzuar pjesëmarrja në Festivalin e Këngës, në RTSH. Kompozitorja Ziu tha në ekranin e News24 se Vera Grabocka duhet të japë menjëherë dorëheqjen …

Lexo më shumë »